Un camion cisternă care transporta combustibil termic lichid s-a prăbușit pe DN 13, în Brașov. Traficul este întrerupt.
Centrul Infotrafic al Inspectoratului General al Poliției Române raportează că traficul a fost întrerupt temporar pe DN 13 Brașov – Hoghiz, la ieșirea din localitatea Măieruș, județul Brașov, ca urmare a răsturnării unui camion cisternă încărcat cu combustibil termic lichid în afara părții carosabile.
Conducătorul auto a suferit leziuni minore. Traficul rutier este blocat pentru efectuarea operațiunilor de curățare a drumului.