HUB PRESS

s e î n c a r c ă

Joel Embiid marchează 48 de puncte în 30 de minute pentru Philadelphia 76ers în NBA.

Sursă foto: gds.ro

Joel Embiid, jucător de baschet de origine cameruneză, a fost principalul factor al triumfului echipei Philadelphia 76ers în partida cu Washington Wizards, cu un scor de 146-128, luni, pe teren propriu, în cadrul ligii profesioniste de baschet din America de Nord (NBA). El a marcat impresionantele 48 de puncte în doar 30 de minute, conform agenției EFE și Agerpres.

După o deschidere a sezonului cu o pierdere împotriva echipei Milwaukee Bucks, Philadelphia 76ers a acumulat al cincilea succes consecutiv.

Embiid s-a evidențiat prin alte performanțe notabile - 11 recuperări și 6 pase decisive.

• Indiana Pacers - San Antonio Spurs: 152-111

În ceea ce privește Clasamentul Conferinței de Est, Boston Celtics și Philadelphia 76ers ocupă primele poziții, având fiecare 5 victorii și o înfrângere. În Conferința de Vest, Denver Nuggets conduce cu 7 victorii și o singură pierdere, urmată de Dallas Mavericks, care are la activ 6 victorii și un eșec.