HUB PRESS

s e î n c a r c ă

Formația Sepsi OSK a terminat la egalitate cu Petrolul Ploiești.

Sursă foto: exclusivnews.ro

Într-un meci al etapei a 15-a din Superligă, Petrolul Ploieşti a remizat în deplasare cu echipa Sepsi OSK, scor final 0-0.

Rezultatul marchează al şaselea joc consecutiv în care Petrolul nu a fost învins, acesta fiind totodată și al cincilea egal din această secvență. În minutul 36, Musi a avut o ocazie de gol, dar a trimis balonul peste poartă în duelul cu portarul Niczuly. În minutul 76, Roland Varga a încercat să înscrie, dar lovitura sa a fost deviată de Huja și s-a dus la doar câțiva centimetri distanță de bara porţii ploieştene, potrivit News.ro.

În clasament, Petrolul se află pe locul 5 cu 21 de puncte acumulate, în timp ce Sepsi ocupă locul 9 cu q9 puncte.

Echipele:
SEPSI: Niczuly - Oroian, M. Bălaşa, Ninaj (C. Matei 60), F. Ştefan - Alimi, Kecskes - I. Gheorghe (R. Varga 75), Aganovic (Rondon 89), M. Ştefănescu – Safranko (Debeljuh 60). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu
PETROLUL: Zima - D. Radu (M. Rădulescu 83), P. Papp, Meijers, Huja – Jefferson (Seto 65), I. Diomande (Omrani 71), L. Dumitriu – Al. Musi (Abuashvili 65), Grozav (Pedro Justiniano 83), Jair. ANTRENOR: Florin Pârvu

Cartonaşe galbene: Oroian 6, Ninaj 52, F. Ştefan 88 / Jefferson 12, Florin Pârvu 34, L. Dumitriu 59, Omrani 87, Papp 90+1

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei – Cătălin Busi

Arbitri VAR: Viorel Flueran - Vladimir Urzică

Observator: Augustus Constantin