HUB PRESS

s e î n c a r c ă

Belgia învinge Serbia cu scorul de 1-0 într-un meci amical, arbitrat de o echipă românească.

Sursă foto: positivevibestudio.com

Miercuri seara, echipa națională a Belgiei a triumfat în fața Serbiei, cu un scor de 1-0, pe teren propriu, potrivit news.ro.

Belgienii au avut un start excelent al meciului desfășurat la Leuven, Yannick Carrasco marcând primul gol în minutul 2. Deși au fost numeroase încercări de a marca din partea gazdelor, asupra porții lui Rajkovic, Openda și Tielemans nu au reușit să concretizeze ocaziile. Portarul sârb a avut intervenții remarcabile care au menținut scorul la 1-0 pentru Belgia până la pauză.

În repriza secundă niciuna dintre echipe nu a mai reușit să marcheze, astfel că belgienii au rămas victorioși. Meciul a fost oficiat de o brigadă românească cu Marian Barbu în funcția de arbitru central.