Federatia Română de Fotbal (FRF) a transmis că Andrei Raţiu, membru al selecționatei naționale, a primit vestea că a devenit tată la doar câteva ore după ce echipa s-a calificat pentru Campionatul European, conform news.ro.
"Andrei Raţiu va păstra cu siguranţă în inima sa momentul calificarii la EURO 2024. În ziua urmatoare, la primele ore ale zilei, Andrei a fost informat că a devenit tată. Partenera fundaşului dreapta a nascut o micuță fetiță. Dorim multă sănătate şi fericire!", este anunţul publicat pe site-ul frf.ro.
Raţiu a evoluat pe parcursul întregii partide de sâmbătă împotriva Israelului, unde scorul final a fost 2-1 în favoarea tricolorilor, rezultat ce a asigurat României locul la Euro.