HUB PRESS

s e î n c a r c ă

Serie A: AC Milan nu a putut să se impună în meciul cu Napoli, chiar dacă au avut un avans de 2-0 în prima repriză.

Sursă foto: digisport.ro

Într-un meci din runda a 10-a a Serie A, clubul de fotbal italian AC Milan a obținut un rezultat de remiză, scor 2-2, în meciul disputat duminică împotriva echipei Napoli. Meciul s-a desfășurat pe teren advers, notează news.ro.

Fotbalistul Olivier Giroud a marcat două goluri pentru echipa sa în minutele 22 și 31, propulsând AC Milan în avantaj cu 2-0 pe stadionul echipei Napoli, campioana Italiei. Matteo Politano a reușit să diminueze diferența de scor imediat după pauza de joc, marcând un gol în minutul 50. Giacomo Raspadori a adus egalitatea pe tabelă în minutul 63. Deși gazdele au fost nevoite să joace cu un om mai puțin începând cu minutul 89, după eliminarea brazilianului Natan, scorul final a rămas neschimbat: 2-2.

În urma acestui rezultat, AC Milan se situează pe locul al treilea în clasament cu un total de 22 puncte, în timp ce echipa Napoli se află pe poziția a patra având 18 puncte.